Привіт всім юннатам! Щоб карантин був максимально корисним і не скучним проводимо цікаві спостереження за птахами. Адже надворі весна, саме в цей час наші пернаті друзі активно будують гнізда та виводять пташенят. А які чудові співи навкруги! Спостерігаючи за пташками ви отримаєте багато цікавої інформації про життєдіяльність птахів нашої місцевості. А ще, прошу звернути особливу увагу на горлицю звичайну, її оголошено «Птахом року 2020». Виконуємо наступні завдання, і записуємо в таблицю результати своїх спостережень.

 • Спостерігаємо за горлицею звичайною.

Завдання.

 1. Вкажіть місця, де ви бачили горлицю звичайну.
 2. Опишіть птаха (розміри, забарвлення пір’я, поведінка, які звуки видає)
 3. Сфотографуйте.
 4. Якщо зможете, поспостерігайте, в яких місцях будує гнізда, але будьте обережними, щоб не злякати, бо горлиці є дуже полохливими.
 5. На основі своїх спостережень складіть невеличке оповідання.

 

 • Спостерігаємо за сільською ластівкою.

Завдання.

 1. Вибери об’єкт спостереження, встанови, де будується або збудоване гніздечко ластівок. Зверни увагу, як розташоване, з чого складається, чим ластівки носять будівельний матеріал. Спробуй знайти місце, де птахи беруть глину для гнізда, скільки разів приносять.
 2. Простеж, коли ластівка сіла на яйця і як змінилася її поведінка. Запиши, хто її годує в цей час.
 3. Спостерігай за появою в гніздечку пташенят, записуй, як змінюється поведінка ластівки-матері в міру підростання пташенят. Хто її годує, скільки разів на день?
 4. Спробуй обережно їх побачити і підрахувати, скільки пташенят є у гніздечку. Простеж, чим вони відрізняються від дорослих птахів. Запиши, як себе поводять, коли до них підлітають батьки. Запиши, коли пташенята вилетіли з гнізда, чи далеко вони відлітають від нього, де сідають спочити, як повідомляють батькам, де вони на них чекають.
 5. Спостерігай, як батьки ловлять здобич і як годують пташенят. Підрахуй, скільки разів підлітають батьки до одного пташеняти за 15 хвилин, скільки шкідливих комах знищує родина ластівок протягом одного літнього дня, якщо в них декілька пташенят.

Заповни таблицю:

Які зміни відбувалися Дата
Будова або ремонт гнізда  
Відкладання яєць  
Поява пташенят  
Виліт пташенят з гнізда