Юні натуралісти! Під час карантину використовуємо вільний час з користю як для себе, так і для кімнатних рослин, провівши цікаві дослідницькі роботи, які згодом можете презентувати на екологічних конкурсах. Вирощені в ході дослідження рослини, використаємо для внутрішнього озеленення школи.

Наприклад:

Тема: «Вплив субстрату на укорінення живців пеларгонії»

Мета: навчитися проводити вкорінення живців пеларгонії за допомогою різних препаратів-стимуляторів укорінення.

Обладнання та матеріали: живці пеларгонії, пластикові стаканчики, стимулятор укорінення, напр. «Екофлора», грунт, вода.

ПЕЛАРГОНІЯ – одна з найбільш улюблених домашніх рослин. Її легко розмножувати та вирощувати. При сприятливих умовах квітучі види пеларгонії будуть цвісти цілий рік. Улітку всі пеларгонії можна висаджувати у відкритий грунт і якості садових квітів, оформляючи різного роду квітники. Розмножують пеларгонію живцями навесні і наприкінці літа. В ході дослідницької роботи ви дізнаєтесь більше про вегетативне розмноження рослин, його використання в рослинництві, а також дослідите вплив стимулятора росту на укорінення живців пеларгонії.

ХІД РОБОТИ:

1-й етап: зрізаємо із пеларгоній живці із 3-4 листками і ділимо на дві частини.

2-й етап: готуємо розчин стимулятора коренеутворення і обробляємо ним частину живців пеларгонії(0,5 л. води і 0,5 мл укорінювача поміщаємо живці на 20 год. у розчин)

3-й етап: після 20 год. живців із стимулятора коренеутворення промити і поділити на дві частини. Одну переносимо у звичайну воду, іншу висаджуємо в грунт.

4-й етап: іншу частину звичайних живців теж ділимо на дві частини: першу – висаджуємо у вологий грунт, іншу – поміщаємо у звичайну воду. Для прискорення росту покладіть живці в тепле місце з гарним освітленням. Через кожні 3-4 доби міняємо воду.

5-й етап: спостерігаємо, котрі живці швидше укоренилися, дані записуємо в таблицю, робимо відповідні висновки. Після того, як придаткові корінці досягнули довжини 2 см., висаджуємо в горщики з грунтом.

Керівник гуртків ІФОЕНЦУМ Уляна Невиняк.