Перший обласний конкурс юних зоологів.

 

05 грудня 2019 року у Івано-Франківському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради відбувся перший обласний конкурс юних зоологів (далі – Конкурс), метою якого було залучення здобувачів освіти до дослідницько-експериментальної діяльності в галузях зоології, спонукання до свідомого вибору майбутньої професії.

Учасниками Конкурсу стали 30 здобувачів освіти з Богородчанського, Городенківського, Долинського, Надвірнянського, Тисменицького районів та міст Болехова, Калуша, Івано-Франківська.

Тематика Конкурсу обрана, зважаючи на надважливу роль найпоширеніших птахів і комах нашої місцевості у довкіллі і, зокрема, у сільському чи присадибному господарстві. Впродовж Конкурсу команди учасників демонстрували знання, вміння і навички із спостережень та досліджень за об’єктами фауни нашого краю на презентації експериментально-дослідницької роботи та на двох локаціях: «Орнітологія», де учасники визначали найпоширеніших перелітних чи зимуючих птахів, свійських чи декоративних та визначали вид птаха за аудіозаписом його голосу та «Ентомологія», де визначали найпоширеніших комах, їх личинки та середовище життя.

Переможцями Конкурсу у номінації серед закладів загальної середньої освіти стали здобувачі освіти із: Вільшаницької ЗОШ І-ІІІ ст. Тисменицького району (І місце), Слободоболехівської гімназії ім Д. Квецка Витвицької сільської ради ОТГ Долинської району (ІІ місце) і Городенківської гімназії ім. А.Крушельницького Городенківського району (ІІІ місце). У номінації серед закладів позашкільної освіти відповідно вихованці: обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради (І місце), Івано-Франківської Малої Академії Наук Івано-Франківської міської ради (ІІ місце) і Богородчанського районного еколого-натуралістичного центру творчості учнівської молоді Богородчанської районної ради (ІІІ місце).